GÜNLÜK OBJEKTİF ONLINE FORUM

GÜNLÜK OBJEKTİF ONLINE FORUM

İlmin Mekanı Dostların Buluşma Noktası . . . Sen de bize katılmaya ne dersin ?

En son konular

» 300 Spartalı Süper Remix
Ptsi Ocak 25, 2010 5:25 pm tarafından KoVBoY_06

» BKM,Testere Skeci[Gerçekten Çok Komik]
Cuma Ocak 22, 2010 7:37 pm tarafından errOr

» MASADA 10 MUM VAR
Ptsi Ocak 04, 2010 6:01 pm tarafından errOr

» Yeni Yılınız Kutlu Olsun!!!
Perş. Ara. 31, 2009 9:23 pm tarafından errOr

» Domuz Gribi Dikkat!!!
Ptsi Ara. 28, 2009 5:54 pm tarafından errOr

» Ses Tellerine Bakın !! [Video]+[Tavsiye]
Ptsi Ara. 28, 2009 11:04 am tarafından CrazyBoga

» Referansların Ödülleri
C.tesi Ara. 26, 2009 7:59 pm tarafından errOr

» Onlıne Football Manager Oyunu
C.tesi Ara. 26, 2009 2:10 pm tarafından errOr

» 3D Perili Köşk
C.tesi Ara. 26, 2009 2:04 pm tarafından errOr

Duyuru Ekranı

Yeni temamız kullanıma sunulmuştur.Herkese hayırlı olması dileğiyle...
Yeni Yılınız Kutlu Olsun!!!

Çarş. Ara. 30, 2009 6:40 pm tarafından KoVBoY_06

Gözümüzü açıp kapattık.Baktık 2009 bitti 2010 geldi Smile.Zamanı durduramayız çok çabuk geçiyor Smile .Eee.. artık seneye görüşürüz Very Happy
MUTLU YILLAR !!!

Referansların Ödülleri

Salı Eyl. 08, 2009 12:02 am tarafından Hiperesadd

CrazyBoga,errOr ve KoVBoY_06 arkadaslarımıza site üye alırken referans gösterildikleri için +10'ar puan profillerine eklenmiştir.Nice üyelere !


Bundan sonra referansların ödülleri bu konudan ilan edilecektir yeni konu açılmayacaktır.Bilginize...

Sitemizin Yavaş Yavaş Çöktüğünü Düşünüyorum !!!

Salı Ekim 13, 2009 9:20 am tarafından KoVBoY_06

Arkadaşlar sitede ben ara sıra giriyorum ne mesaj var ne konu bari hafta sonları konu-mesaj açın yoksa site işi çok zor.Siteemize az da olsa girmezseniz sitenin çökecegini düşünüyorum


Sygılarla Exclamation

Forumun Yeni Teması Hayırlı Olsun !

Çarş. Kas. 25, 2009 3:12 pm tarafından Hiperesadd

Merhabalar..

Öncelikle önümüzdeki kurban bayramının hepimiz için hayırlı olmasını dilerim.Forumumuza yeni bir tema ekledik.Vbulletin tabanlı olan bu yeni temayı beğendiğinizi umarım en azından bence eskiye nazaran daha iyi . Aslında şimdilik deneme şeklinde olacak olumlu yorumlar fazla olursa böyle devam edeceğiz.
Tabiiki temayı öyle adlığımız gibi …

Forumda Okul Nedeniyle Yeterince Aktif Olamayacağım

Çarş. Eyl. 23, 2009 8:28 pm tarafından Hiperesadd

Forumda Okul Nedeniyle Yeterince Aktif Olamayacağım

Öncelikle merhabalar.
Bildiğiniz gibi yeni eğitim-öğretim yılı önümüzdeki perşembe günü başlıyor.Bn de çeşitli nedenlerden dolayı foruma haftaiçleri giremeyeceğim ve haftasonları da belli bir süre girebileceğim .Buda demek oluyor ki forum yönetimini tamamiyle KoVboY_06 adlı üyeye devretmiş bulunmaktayım.Benim …

Sitedeki Bakım Nedeniyle Rütbeleriniz Kısa Süreli Alınabilir.

Salı Eyl. 08, 2009 12:08 am tarafından Hiperesadd

İyi günler ..
Sitemiz yaklaşık 10 gün önce kuruldu ve o günden bu güne yoğun bir bakım çalışması içerisindeyiz.Sitemizin şu an bir çok alanda eksikleri göze çarpıyor.Henüz rütbelerin yetkileri ayarlanmış değil.Yani stajer mod ile super mod mesela şu an aynı yetkiye sahip.Bu tür hataların önüne geçmek amacıyla rütbeleri düzenleyeceğiz bu nedenle herkesin …

Rütbeler Hakkında Ayrıntılı Bilgi

Çarş. Eyl. 09, 2009 12:49 am tarafından Hiperesadd

RÜTBELER HAKKINDA DETAYLI BİLGİLER


İyi günler !

Forumumuz kurulduğundan bu yana gelişmeye devam ediyor bugün yapacağımız rütbelerle ilgili ayarlamalar hakkında detaylı bilgi vereceğim.Bu ayarlamadan sonra rütbeleme işlemi uygun bir şekilde yapılacaktır.
Aşağıda rütbeler hakkında bilgiler ve forum izinleri verilmiştir.

Admin

Admin forum yöneticisi ve …

Anket

Türkcell Süper Ligte bu sezon en iyi futbolcu kim?
0% 0% [ 0 ]
50% 50% [ 2 ]
25% 25% [ 1 ]
0% 0% [ 0 ]
25% 25% [ 1 ]
0% 0% [ 0 ]
0% 0% [ 0 ]
0% 0% [ 0 ]
0% 0% [ 0 ]
0% 0% [ 0 ]

Toplam Oylar : 4

BilgiYuvasi FM

  Yapım Aşamasında

BilgiYuvasi Video

   Yapım Aşamasında

Istatistikler

Kullanıcılarımız toplam 643 mesaj attılar bunda 164 konu

Toplam 14 kayıtlı kullanıcımız var

Son kaydolan kullanıcımız: kokiko


  Kompozisyon Konu: "Cumhuriyet Fazilettir"

  Paylaş
  avatar
  Hiperesadd
  Admin
  Admin

  Mesaj Sayısı : 137
  Kayıt tarihi : 28/08/09
  Yaş : 23
  Nerden : Eskişehir/Afyon

  Kompozisyon Konu: "Cumhuriyet Fazilettir"

  Mesaj tarafından Hiperesadd Bir Çarş. Kas. 25, 2009 9:21 pm

  Konu: Cumhuriyet fazilettir.
  CUMHURİYET FAZİLETTİR

  Cumhuriyet rejimi, demokrasi sistemi ile yönetilen bir devlet yönetim şeklidir. Cumhuriyet rejiminde egemenlik hakkı, belirli bir zümreye ya da kişiye ait değildir, aksine hükümet başkanını bizzat halk ya da halkı temsil eden bir heyet seçer.

  Cumhuriyet rejiminin diğer rejimlerden farkı nedir? Diye sorulsaydı şüphesiz halkın egemenliği diye cevap verirdik. Çünkü halkın yönetime katıldığı en ideal yönetim şekli cumhuriyettir. Bundan dolayıdır ki cumhuriyet; günümüz hak ve eşitlik ilkeleri düşünüldüğünde karşımıza en uygun yönetim şekli olarak çıkıveriyor.

  Bugün, cumhuriyet tüm dünyada kabul görmüş bir kavramdır. Şüphesiz ki bundan dolayı önemli devletler cumhuriyet olgusunu kendi milletlerine benimsetmiş ve onun diğer rejimlere üstünlüğünü kabul ederek cumhuriyet rejimini ülkelerinde yürürlüğe koymuşlardır. Ülkemizde de aynı durum söz konusudur. Mustafa Kemal Atatürk önderliğindeki Türk Milleti yıllarca cumhuriyet ve özgür Türkiye adına sonuna kadar savaşmış ve arzu edilen cumhuriyete 1923 yılında kavuşulmuştur. Ve Türk Milleti’nin cumhuriyete erişmesi Türk ve Dünya tarihine altın harflerle geçecek bir zafer aynı zamanda ders niteliğindedir.

  Mustafa Kemal Atatürk önderliğindeki Türk Milleti’nin cumhuriyeti kazanma yolundaki en önemli engeli Osmanlı Devleti’nin yıkılış sürecinde ortaya çıkan İstanbul Hükümeti idi. Atatürk’ün milli ülküsü olan cumhuriyet rejimi ile İstanbul Hükümeti tamamen zıt kavramlardı. Aynı zamanda Türk Milleti, emperyalist güçlerin baskısı altında var olma savaşı içerisindeydi. Ancak hedef belli ve inanç tamdı. Ne pahasına olursa olsun Türkiye Cumhuriyeti kurulacak ve Türk Milleti özgürce ülkesinde yaşayacaktı.

  Amaçlar ve izlenmesi gereken yol belli olunca derhal çalışmalar başlatıldı ve milli mücadele dönemine girildi. Yapılan savaşlar verilen mücadeleler sonucunda 1920 yılında TBMM kuruldu. Daha sonra dış kuvvetler yurttan çıkarıldı ve İstanbul Hükümeti yok edildi. Artık cumhuriyet için önümüzde başka bir engel kalmamıştı. Nitekim 1923 yılında büyük coşku ve kutlamalarla cumhuriyet rejimi Türkiye’nin resmi yönetim şekli oldu. Bundan sonra yeni devletimiz Türkiye Cumhuriyeti olacaktı.


  Cumhuriyet, başta da dediğimiz gibi halkın yönetimde etkili olduğu yönetim sistemidir. Türkiye Cumhuriyeti kurulduktan sonra halkımız yönetimde istediği noktaya gelmiştir. Atatürk’ün çağdaş ve demokratik adımları sayesinde de halkımız belirli bir refah düzeyinin üzerine çıkmış, ilerlemenin önü cumhuriyet ile açılmıştır.

  Atatürk, cumhuriyetin önemini birçok konuşmasında da dile getirmiştir. Örneğin; Cumhuriyetin 10 yılı nedeniyle yaptığı söyleşi de, Cumhuriyet rejimi demek, demokrasi sistemi ile devlet şekli demektir. Biz Cumhuriyeti kurduk, o on yaşını doldururken demokrasinin bütün icaplarını sırası geldikçe uygulamaya koymalıdır. Derken cumhuriyetin eşitliğine ve halkın egemenliğine, Cumhuriyet düşünce serbestliği taraftarıdır. Samimî ve meşru olmak şartıyla her fikre hürmet ederiz. Her kanaat bizce muhteremdir. Yalnız muarızlarımızın insaflı olması lâzımdır. Derken cumhuriyetin getirdiği düşünce özgürlüğüne değinmiştir.

  Cumhuriyet neden mi fazilettir? Cumhuriyet işte bu ve bunlardan dolayı fazilettir. Cumhuriyetin bize ve tüm dünyaya getirdiklerini düşündüğümüzde bu kanıya rahatlıkla varabiliriz.

  Afyonkarahisar Süleyman Demirel Fen Lisesi Necdet ERSÖZ

   Forum Saati Cuma Mart 23, 2018 9:17 am